close
تبلیغات در اینترنت
سولاری: نمی‌ توان تعهد بازیکنان را زیر سوال برد؛ رئال مادرید کمتر از همه تیم‌ها استراحت داشته است
سولاری: نمی‌ توان تعهد بازیکنان را زیر سوال برد؛ رئال مادرید کمتر از همه تیم‌ها استراحت داشته است
نوشته شده توسط: احسان احمدزاده

سولاری از بازیکنانش دفاع کرد و تعهد آنها را غیرقابل انکار دانست.

رئال کلاب - سانتیاگو سولاری، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خانگی مقابل رئال سوسیداد در هفته هجدهم لالیگا شرکت کرد.

به گزارش as، سولاری به خبرنگاران گفت:

ژانویه بسیار پرفشاری را تجربه خواهیم کرد چون هر سه روز یک بار بازی داریم. نکته مهم این است که انرژی تیم در هر بازی را در سطحی ایده آل نگه داریم. باید مراقب باشیم تا بازیکنانی که به تازگی از کمند مصدومیت رها شده‌اند، دوباره مصدوم نشوند و مصدومان فعلی هم هر چه زودتر ریکاوری کنند. حفظ سطح انرژی تیم مهم است چون بازیکنان ماشین نیستند. در لالیگا باید به روند صعودی خود ادامه دهیم. ما کار را از رتبه نهم شروع کردیم و حالا چهارم هستیم. شروع پیچیده‌ای در لیگ داشته‌ایم ولی رقابت تا پایان فصل ادامه دارد و در شرایط سخت است که شخصیت تیم خودش را نشان می‌دهد. چه در لیگ چه در هر تورنمنت دیگری تا پایان خواهیم جنگید.
افت مارسلو؟ او با پشت سر گذاشتن سه مصدومیت عضلانی، شروع سختی در فصل جدید داشته است. سپس برای جام باشگاه‌های جهان به امارات سفر کردیم؛ یک وقفه اجباری داشتیم و دوباره به تمرین برگشتیم. بنابراین برای بازیکنی با سه مصدومیت و این شرایط، بازیافتن ریتم بازی کار دشواری است و باید به تیم و بازیکنان زمان داد. مهم است که مارسلو دیگر کار دست خودش ندهد و مصدوم نشود چون بازیکنی بسیار مهم و کلیدی برای باشگاه است و وظیفه ما مراقبت از او است.
توقف مقابل ویارئال؟ هدف ما ادامه دادن به بالا رفتن در جدول است. باید ادامه دهیم؛ فاصله‌مان با صدر را باید کاهش بدهیم. کاری که باید انجام بدهیم این است که به زمین برویم و تا انتها بجنگیم و با چالش‌ها رو به رو شویم. شخصیت و ذهنیت برنده داشتن همین است. کار راحتی نیست بنابراین از عملکردمان خوشحالیم. کاهش اختلاف امتیاز با صدر کار آسانی است چون مسئله ریاضی است (ولی ذهنیت برنده داشتن و مقابله با چالش‌ها در هر بازی سخت است)
یک مساوی دیگر؟ رقابت همین است. ما در یکی از زیباترین و رقابتی ترین لیگ‌های دنیا بازی می‌کنیم جایی که هر تیمی به لحاظ فردی و گروهی این پتانسیل را دارد تا به هر حریفی ضربه بزند. مساوی را دست کم نگیرید چون در هر بازی هر نتیجه‌ای ممکن است. عدم ثبات در لیگ؟ ما با احتساب جام جهانی باشگاهی، در چهار تورنمنت بازی می‌کنیم. هر بازی هم با دیگری فرق دارد چون هر تیمی خصوصیات مختص به خودش را دارد. بازیکنان هم ماشین نیستند. نمی‌توان مثل باتری آنها را شارژ کرد تا دوباره به همان صورت قبلی کار کنند. هیچ تیمی به اندازه ما تقویمش فشرده نبوده و تعطیلات کمتری نداشته است. بازیکنان همه توانشان را در زمین می‌گذارند. کافی است به عملکرد فردی بازیکنان در بازی‌های اخیر دقت کنید. بیل در ویگو علی رغم اینکه درد مختصری داشت مجبور بود در زمین بماند چون تعویض دیگری نداشتیم. کریم، لوکاس در هر بازی 14 کیلومتر دوندگی دارد. کارواخال... نمی‌توانید تعهد این بازیکنان را زیر سوال ببرید. آنها تعهدشان را در طول تاریخ نشان داده‌اند و در ادامه هم آن را ثابت خواهند کرد.
ترکیب اصلی؟ 24 بازیکن دارم و هر کدام در هر زمانی می‌توانند فیکس بازی کنند. البته هستند بازیکنانی در تیم که سابقه بسیار زیادی دارند و کلکسیون افتخاراتشان مملو از عناوین فردی و تیمی است و بخشی از تیم را هم جوانانی تشکیل می‌دهند که باید برای داشتن چنین میراثی، راه زیادی را طی و تلاش کنند. بسته به شرایط هر بازی، هر بازیکن تیم می‌تواند به میدان فرستاده شود.

مطالب مشابه
سولاری: رئال مادرید هر سه جام فصل را می‌خواهد
سولاری: مهم پیروزی مقابل لگانس بود که بدست آمد
سولاری: من قصد ندارم از VAR انتقاد کنم اما باید از خودمان دفاع کنم
سولاری: پنالتی روی وینیسیوس گرفته نشد؛ پس VAR به چه دلیل آمده است؟
سولاری: نتوانستیم موقعیت‌ها را به گل تبدیل کنیم؛ ایسکو در نیمه دوم عالی بازی کرد

سایت رئال کلاب، کاملا بصورت خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.
برچسب ها: سانتیاگو سولاری رئال مادرید مارسلو
SPECIAL FEATURES