close
تبلیغات در اینترنت
چرا بعضی‌ از هواداران رئال مادرید علیه کریستیانو رونالدو سوت زدند؟
رئال کلاب
سـایت خبری رئـال مادرید
چرا بعضی‌ از هواداران رئال مادرید علیه کریستیانو رونالدو سوت زدند؟
نویسنده : احسان احمدزاده  |   تاریخ : پنجشنبه 31 فروردين 1396 - ساعت 17:32  |   تعداد بازدید: 427
1300 کلمه در این یادداشت وجود دارد و آدم وسوسه می‌‌شود 1387 تای آنها را فقط خرج لیست کردن کار‌هایی‌ که کریستیانو رونالدو برای رئال مادرید انجام داده است، کند.

رئال کلاب - اینقدر رونالدو برای رئال مادرید کار کرده است که به اندازه کافی‌ بتوانیم آن 1287 کلمه را پوشش بدهیم. از دو قهرمانی اروپا گرفته تا 395  گل زده. در آخر هم می‌‌ توانیم از سه‌ شنبه شب در سانتیاگو برنابئو بگوییم که هواداران رئال مادرید علیه او سوت زدند. نامرد ها. تا حدودی با این کار می‌‌ شود خیلی‌ سریع نتیجه گرفت و بعد از آن به کار و زندگی‌ خودمان رسید اما به همین راحتی‌ هم نمی‌‌ شود به این قضیه نگاه کرد.

علیه رونالدو در روز سه‌ شنبه سوت زده شد. شاید از طریق تلویزیون آن را نشنیده باشید یا حتی اگر در استادیوم بودید هم آن را نشنیدید اما در جایی‌ از بازی او دستش را روی لب خود گذاشت:

هیچوقت به آنها نگفتم که ساکت باشید. هیچوقت. فقط از آنها خواستم که علیه من سوت نزنند چون من همیشه تمام تلاش خود را در هر بازی انجام می‌‌دهم. حتی اگر گل نزنم، همیشه با کارم به رئال مادرید کمک می‌‌کنم.

او این حرف‌ ها را بعد از بازی در لیگ قهرمانانی زد که در آن هتریک کرد. رئال، بایرن را در مجموع ۶-۳ برد و رونالدو ۵ گل از آن ۶ گل را زد.

آمار او صحبت در مورد این سوت‌ ها را به اتمام می‌‌ رساند و مشخصا لایق سوت نیست اما هنوز یک طرف دیگر قضیه مانده است:

هرچقدر که احمقانه به نظر بیاید، او سه‌ شنبه خوب بازی نمی‌‌کرد. وقتی‌ که سوت‌ها از راه رسیدند، مادرید در حال اذیت شدن بود و به نظر می‌‌آمد که رئال مادرید می‌‌ خواهد حذف شود. رونالدو چند بار زمین خورد و زیاد خطرناک به نظر نمی‌‌رسید. وقتی‌ در حالت تک‌ به تک‌ شوت زد، توپش وارد دوازه نشد آن هم زمانی‌ که هواداران احساس می‌‌ کردند که وی باید به بنزما پاس گل می‌‌ داد. تاثیر گذاری او تازه از دقیقه 76 آغاز شد و در آخر بازی با هتریک تمام شد. 41 مین هتریک در باشگاه. حالا 100 گل در لیگ قهرمانان دارد.

وقتی‌ او 31 گل در این فصل زده است، شاید احمقانه به نظر برسد که بگوییم زیاد خوب نبوده است اما باید اشاره کنیم که او بعد از سال نو، فوق العاده کار کرده است. سال گذشته هم او آنچنان خوب بازی نکرد اما در نهایت بهترین فصل دوران ورزشی او بود؛ یک دوگانه اروپایی در باشگاه و تیم ملی‌. به همراه چهارمین توپ طلا. او در حال تکامل است. حالا بیشتر مهاجم شماره 9 است و از آن بازیکنی که کل بازی را در تملک خود داشت فاصله گرفته است. همانطور که می‌‌ شد حدس زد، او بهترین شماره 9 موجود است:

نمی‌ دانم چه کسانی‌ به توانایی‌‌ های کریستیانو رونالدو شک دارند؟

رونالدو این حرف‌ها را بعد از پیروزی برابر بایرن مونیخ زد.

او همچنین گفت که کسانی‌ که من را دوست دارند هیچگاه به من شک نخواهند کرد. سوت‌ها کر کننده نبود و افراد زیادی هم سوت نزدند. اکثر هواداران رئال مادرید سه‌ شنبه او را تشویق کردند و تقریبا هر شب این کار را می‌‌کنند. آنها سوت نزدند اما رونالدو همان میزان کمی‌ که زده شد را شنید. شاید این طبیعت انسانی‌ باشد که حتی اگر آدم‌های کمی‌ از شما راضی‌ نیستند، شما دوست دارید بدانید آنها چه کسانی‌ هستند. رونالدو حتما این ویژگی‌ را در خود دارد.

هواداران مادرید رونالدو را تشویق و اسمش را فریاد زدند. آنها موفقیت‌های رونالدو را مانند موفقیت‌های خودشان جشن می‌‌گیرند. در تابستان آنها می‌‌خواستد که پرتغال قهرمان شود. وقتی‌ او توپ طلا را برد، در برنابئو از موزائیک طلایی برای او رونمایی شد. آنها تا آخرین نفس درگیر بحث در مورد بهتر بودن او نسبت به لیونل مسی می‌‌شوند انگاری که این بحث اندازه یک جام برای رئال مادرید ارزش داشته باشد. مربیان و هم تیمی‌های وی هم دائما او را بهترین بازیکن دنیا می‌‌خوانند. هزاران نفر لباس سفید پوشیدند اما با این حال تعدادی علیه او سوت زدند و بازی بایرن هم اولین بازی نبود.

عصبانیت او در بازی نمایان می‌‌شود و وقتی‌ به هواداران پاسخ می‌‌دهد هم کمکی به این کار نمی‌‌کند. او چیزی زیر لب زمزمه می‌‌کند و فردا عکس‌ها و ویدیو‌ها از او لب خوانی می‌‌کنند و حرف‌های او فاش می‌‌شود. نحوه بازی او و زبان بدن رونالدو هم نشان از این دارد که او یک فرد در یک بازی تیمی است؛ طوری که گاهی‌ انگار به نظر می‌‌رسد بیشتر بازی در مورد اوست تا تیم. چیزی در حرف‌های مربیان و بازیکنان وجود دارد که انگار آنها مجبور به گفتن آن هستند. حرف‌های رافائل بنیتز به سقوط او منجر شد.

درست است که موفقیت‌های رونالدو جشن گرفته شده است اما بعضی‌ هواداران احساس می‌‌کنند که تیم باید بیشتر از اینها در گذشته نتیجه می‌‌گرفته است. هر طور حساب کنید، اینجا مادرید است. او دارنده توپ طلایی است که همراه با لیونل مسی آن را یک دهه در تملک خود دارند. انتظارت در برنابئو وحشتناک است؛ باید بی‌ نقض باشید، مخصوصاً اگر بهترین بازیکن دنیا هستید. در کنار اینها، همه در مادرید هو می‌‌شوند، هر وقت این موضوع پیش آمد شما باید به یاد داشته باشید که گرت بیل، زین الدین زیدان و حتی آلفردو دی استفانو هم در مادرید هو شده است.

خیلی‌ از هواداران مادرید به راضی‌ نبودن معروف هستند. آنها همیشه بیشتر از آنچه دارند می‌‌خواهند. مخصوصاً از رونالدو. او چنان توقعات را برای مدت طولانی بالا برده است که گاهی‌ اوقات شما به این انتظارت نمی‌‌توانید پاسخ دهید. فرم "افتضاح" رونالدو، رویای شبانه‌ خیلی‌‌ها است که با آن می‌‌توانند بهترین بازیکن فصل یا بهترین بازی عمرشان را انجام دهند. هواداران مادرید حالا بیشتر از گذشته از او انتظار دارند. این هشتمین فصل حضور اوست و آنها تنها یک لیگ برده ‌اند. گرچه در سه‌ سال ۲ بار قهرمان لیگ قهرمانان شده است و در راه رسیدن به سومی‌ است. جایی‌ خیلی‌ عمیق تر از صحبت‌های سطحی، این قضیه بزرگترین اتهام اوست.

زمانی‌ رونالدو گفته بود که مادرید جای بهتری بود اگر همه در سطح او بودند. این نظرات زیاد بازخورد خوبی‌ ندارد اما اگر همه واقعا در سطح او بودند چه اتفاقی‌ رخ می‌‌داد. اگر به کار‌های رونالدو نگاه کنیم، او حق دارد. او حق دارد که ادعا کند کار خود را به خوبی‌ انجام داده است. آنچنان خوب که لایق تشویق است نه سوت. او احساساتی‌ است اما سخت است بیش از هر کس دیگری در باشگاه گل زده باشید و مشاهده کنید که هواداران در مورد شما متفق القول نیستند. رونالدو بیش از اندازه حساس است اما شما اگر جای وی بودید، حساس نمی‌‌شدید؟ تازه، سوت زدن مگر چه چیز مثبتی به همراه خواهد داشت.

شاید این کل نکته این قضیه باشد. اهمیت سوت‌ها اگر از خارج از اسپانیا مخابره شود، گاهی‌ زیاد بزرگ می‌‌شود. دلیل دیگری هم برای اتفاق افتادن این سوت‌ها وجود دارد؛ این سوت‌ها خود به خود اتفاق می‌افتد. این سوت‌ها چیزی است که هواداران در اسپانیا آن را انجام می‌‌دهند مخصوصاً در برنابئو. همه هو می‌‌شوند حتی بهترین بازیکنان. بازیکنان بزرگ گاهی‌  برای تعریف از خود به این نکته اشاره می‌‌کنند. اینها فقط یک حقیقت است که همه آن را می‌‌پذیرند. اما آیا باید وجود داشته باشد؟ نباید تغییر کند؟ کار رونالدو حرکتی بود که باید از بازیکنان بیشتر دیده شود؟

 اینکه آیا منصفانه است یا خیر، اینکه آیا ارزشش را دارد که روی آن اصرار کنیم، اینکه احمقانه نیست که یک بازیکن خوب را ناراحت کنیم، سوالاتی است که به ذهن می‌‌آید. آیا این کار آنها را نا مرد نمی‌‌کند؟ آیا طرفداران، نباید، طرفداری کنند؟ تازه در کنار آن، رونالدو متعهد است، آن هم خستگی ناپذیر‌ترین و خود ساخته‌ترین بازیکن نسل خود. وقتی‌ حرف‌های او را می‌‌شنوید، ضربه روحی که به او خورده است را حس می‌‌کنید:

تنها چیزی که از آنها می‌‌خواهم این است که علیه من سوت نزنند چون من همیشه تمام تلاشم را در بازی انجام می‌‌دهم.

یا شاید این یک نظر عجیب و قریب باشد؟ آیا سوت‌ها باعث حرکت بازیکنان به سمت رسیدن به انتظارت هواداران می‌‌شوند؟ سه‌ شنبه شب بعضی‌ از هواداران رئال مادرید، علیه کریستیانو رونالدو سوت زدند. بعد از آن، رونالدو هتریک کرد و تیمش را به نیمه نهایی‌ لیگ قهرمانان اروپا برد.

دیدگاه ها

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی